‘Metal Ambalaj Duvarı’nı Kızılay’a bağışladı

Sarten Ambalaj, Metal Packaging Europe ile beraber Avrasya Ambalaj Fuarı’nda sergilediği sonsuz geri dönüşüm temalı 'Metal Ambalaj Duvarı' projesini Kızılay’a bağışladı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed Tüyap’ın iş birliğinde düzenlenen 24’üncü Avrasya Ambalaj Fuarı, 31 Ekim–3 Kasım tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirildi. 100’ün üzerinde ülkeden 60 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuarda ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik çözümler bir arada sergilendi.

Geçtiğimiz yıl Metal Packaging Europe isimli sivil toplum kuruluşuyla ortak hayata geçirdikleri proje kapsamında fuar alanında “Metal Ambalajdan Gitar” sergilediklerini söyleyen Sarten Ambalaj CEO’su Zeki Sarıbekir, projeye bu yıl da devam ettiklerini belirtti. Projenin bu yılki temasının ‘sonsuz geri dönüşüm’ olduğuna işaret eden Sarıbekir, bu kapsamda ziyaretçilerin ilgisini çekmesi adına fuar alanında metal ambalajlardan oluşan sonsuz geri dönüşüm temalı bir ‘Metal Ambalaj Duvarı’ sergilediklerini kaydetti. Sarıbekir, “İçerisinde ton balığı bulunan Sarten’in sağladığı metal ambalajlardan oluşan proje, fuarın bitiminde Türk Kızılayı’na bağışlandı. Projede kullanılan 4 bin kutu ton balığı da böylece ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış olacak. Bu süreçte bizlere destek olan Türk Kızılayı Güngören Şube Başkanı Erhan Tan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Metal Ambalaj Duvarı’nda 640 kilo ton balığı kullanılırken, Kızılay’a bağışlanması ile dört kişilik ortalama bir aile için 1.600 öğün yemek sağlanabilecek.

Bölgenin en büyük fuarlarından biri olan Avrasya Ambalaj Fuarı’na katılımın her sene yükseldiğine işaret eden Sarıbekir,  bu sene de potansiyel müşterilerini ağırladıklarını ve ürünlerini  daha yakından tanıtma imkanı bulduklarını ifade etti. Sarıbekir, “Fuar yeni müşteriler ile tanışmak ve yeni iş bağlantıları kurmak açısından bizim için verimli geçti. Bu yıl özellikle yurtdışından gelen potansiyel müşterilerin ilgisi fazlaydı.” dedi.

80’İN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT

Bu sene 24’üncüsü düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’na 22’inci kez katılan Sarten Ambalaj, 80’in üzerinde ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile ön plana çıkıyor. 2017’de 85 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Sarten’in 2018 ihracat hedefi ise 100 milyon dolar. Şirket endüstriyel ürünlerden, boya, gıda ve kozmetik sektörüne kadar uzanan geniş bir yelpazeye metal ve plastik ambalaj üretiyor.

Metal Packaging Europe hakkında

Metal Packaging Europe, üreticileri, tedarikçileri ve ulusal birlikleri bir araya getirerek Avrupa’nın metal ambalaj endüstrisine birleşik bir ses sunuyor. Müşterek pazarlama, çevre ve teknik inisiyatifler aracılığıyla metal ambalajın olumlu özelliklerini ve imajını proaktif olarak konumlandırıp destekliyor. Metal Packaging Europe sektörün görüşlerini temsil ederek, paydaşların metal ambalajın dairesel ekonomiye nasıl katkıda bulunduğunu anlamalarını sağlıyor Amaçları, tüketiciler ve endüstriyel ambalajlar için metali tercih edilen bir seçim haline getirmek.

Canstruction hakkında

Canstruction, Inc. 1992 yılında kurulan ve merkezi Atlanta, GA, ABD’de bulunan, kar amacı gütmeyen küresel bir gıda yardım kuruluşudur. Dünya çapında 72 milyon poundun (lb) üzerinde yiyecek dağıtımı yapan Canstruction, konserve gıdalardan üretilen heykelleriyle açlık bilincini artırmak için dünya çapında 150’den fazla şehirde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Daha fazla bilgi için www.canstruction.org adresini ziyaret edebilirsiniz.