Faaliyet Alanlarımız

METAL

Metal ambalajda konserve, bitkisel yağ, aerosol, zirai ilaç, madeni yağ, boya gibi farklı sektörlere üretim yapmaktadır. Metal ambalajlara uygulanan özel işlemler, ilgili ünitemizde entegre olarak yapılmaktadır.

AEROSOL

Sarten 1986 yılında üretimine geçtiği aerosol ambalajda da tam bir başarı sağlamıştır. Sarten aerosol ambalajın ürün spesifikasyonları tüm dünyada kullanılan standartlara göre oluşmuştur. Uluslararası know how kalitesini ISO 9000 Kalite Sistem Belgesi ile kanıtlayan Sarten, aerosol kutularının dış yüzeylerini üretim sistemi içinde yer alan en son teknoloji matbaa makinelerinde basmaktadır. Üretimin tamamı %100 sızdırmazlık testinden geçer.

PLASTİK

Sarten plastik ambalajda madeni yağ, boya, zirai ilaç (COEX), ketçap (COEX), süt ürünleri, temizlik malzemeleri ve kozmetik ürünleri için 50ml ile 30.000ml arasında değişen ambalaj üretimi yapabilmektedir. Plastik ambalaj üretiminde kullanılan kalıplar Dünyanın en ileri teknolojisi ile bünyesindeki AR-GE departmanında yapılmaktadır.

PLASTİK ENJEKSİYON KAPLAR VE ENJEKSİYON ŞİŞE KAPAKLARI

2003 yılından itibaren ince cidarlı kaplar, en modern yöntem olan kalıp içi etiketleme sistemi ile üretilmekte olup, %100 sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

KAVANOZ KAPAĞI

Daha çok gıda sektörünün ihtiyacını karşılamak için üretilmektedir. 38mm çaptan 100mm çapa kadar çeşitlendirilmiştir.

YARI MAMULLER

Metal kutu üreticileri için kolay açılır kapak, aerosol kapakları, vidalı kapak, yuvarlak ve köşeli kapak, baskılı metal levha ayrı bir ürün grubu olarak üretilmektedir.