Eğitim Alanındaki Diğer Projelerimiz

Sarten Ambalaj olarak eğitim alanındaki bu desteklerimizin yanı sıra faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde de farklı projelere imza atıyoruz.

Sarten Ambalaj’dan Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

2015 yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların coşkusuna ortak olan Sarten Ambalaj, fabrikalarının bulunduğu bölgelerde 10.000 adet çocuğa üzerinde Türk Bayrağı bulunan şapkalar dağıttı.

2016 yılında ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Sarten Ambalaj fabrikalarının kurulu olduğu bölgelerde bulunan İlk ve Orta öğretim okullarında okuyan çocuklara 10.000 adet kumbara dağıttı.

Yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle toplumda çevre ve geri dönüşüm bilincini oluşturmaya çalışan Sarten, 2017 yılında 23 Nisan’da fabrikalarının bulunduğu bölgelerdeki 4 bin çocuğa boyama kitabı hediye etti. Ambalaj görselleriyle özel olarak hazırlanan boyama kitabı hem eğlendiriyor hem de çevre konusunda çocukları bilinçlendiriyor.

 

Sarten’den Kütüphane

Eğitime büyük önem veren Sarten, kardeş okulları arasında yer alan Beykoz Anadoluhisarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için 2016 yılında kütüphane yaptırdı.

 

Öğretmenleri Unutmadık

Sarten 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Türkiye’nin geleceğini yetiştiren öğretmenleri unutmadı. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerdeki öğretmenlere küçük hediyeler takdim edilerek öğretmenler gününü kutladık.