Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu)

Lions Kulübü, Silivri Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının desteğiyle kurulan ve orta-ileri düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü kardeş okulumuzda her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve okulumuzun projelerine destek vermekteyiz.

 

“Yeni Yıl Hediyelerimiz Yetenekli Çocuklarımızdan”

Sarten, müşterilerine göndereceği yeni yıl hediyelerini öğrencilerin katılımıyla hazırladı. Öğrenciler, Karacabey Sarten DairyPak fabrikasında üretilen yeni plastik kutulara, çikolatalı drajeleri yerleştirerek hem hediyeleri hazırladı hem de eğlenceli vakit geçirdi. Bu anlamlı hediyeler yeni yılda Sarten müşterilerine ulaştırıldı.

Resim Yarışması

2015 yılından bu yana kardeş okulumuzdaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında her yıl bir tema belirleniyor. Belirlenen tema kapsamında öğrencilerimizin yapmış olduğu birbirinden güzel ve renkli resimler Sarten takvimi veya tepsisi gibi ürünlerin üzerinde yer alarak tüm Türkiye’deki müşterilerimize ulaşıyor.

Çocuklar Sarten Metal Ambalajlarını Yaratıcı Çalışmalara Dönüştürdü

Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, Sarten ustalarının desteğiyle, ambalajları farklı amaçlarda kullanıp, okul bahçesini güzelleştirdiler. Sarten tarafından üretilen metal konserve ambalajları kullanılarak, Sarten kuş evleri ve Ahşap çiçeklikte saksı olarak değerlendirildi.

Geri Dönüşüm Temalı Yarışmada Öğrenciler Yaratıcılıklarını Ortaya Koydu

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, kardeş okul Silivri Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ile düzenlenen “Sarten Ambalaj Resim Yarışması”nın 4.sü gerçekleştirildi. Gelenekselleşen yarışmanın bu seneki teması “Geri Dönüşüm” oldu. Yetenekli öğrencilere sunulan Sarten’in geri dönüştürülebilir plastik ambalajları, kavanoz kapakları ve kolay açılır kapakları gibi onlarca malzeme ile öğrenciler her sene olduğu gibi bu sene de harikalar yarattı. Kimi ketçap kutularından dürbün yaparken, kimi kavanoz kapaklarından nazar ağacı yaparak yaratıcılıklarını ortaya koydu.

Sarten, Kardeş okulunu Yalnız Bırakmadı

Sarten’in çalışanları ve yöneticileri, 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü”nde kardeş okulu Silivri Lions Leo Dernekleri Esen İbak Özel Eğitim iş Uygulama Merkezi’nin düzenlediği etkinliğe katılarak öğrencilerle vakit geçirdi.